Bratu, nemultumit de metodele lui Rednic

Joi, 21 August 2008, ora 21:09
1345 citiri

Florin Bratu de la Dinamo nu e multumit cu felul in care antrenorul "cainilor" alcatuieste echipa.

Atacantul a spus ca nu este de acord cu modelul patentat de Mircea Rednic in ceea ce priveste alegerea titularilor.

"Nu sunt de acord cu "rotatia cadrelor". E decizia antrenorului, dar daca ar fi dupa mine cred ca ar trebui sa joace cel mai in forma, nu sa se faca modificari in primul 11, doar de dragul de a juca si altii", a precizat Bratu, citat de Prosport.

Rednic a decis sa faca mereu schimbari in atacul lui Dinamo, jucand pe rand cu Bratu, Danciulescu si Marius Niculae, drept titulari.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...