Rednic: Puteam sa asistam la un dezastru

Duminica, 02 Noiembrie 2008, ora 08:20
1693 citiri

Antrenorul lui Dinamo, Mircea Rednic, s-a declarat multumit de rezultatul de egalitate obtinut in partida cu Steaua, spunand ca echipa sa putea primi foarte multe goluri.

"Am avut un inceput ezitant, dar ne-am revenit si schimbarile pe care le-am facut au schimbat fata jocului. Imi felicit jucatorii pentru atitudine. Trebuie sa recunosc ca am avut sansa, daca marcau la ocaziile pe care si le-au creat, puteam asista la un dezastru. Steaua n-are voie sa ne bata, sunt rivalii nostri", a spus Mircea Rednic.

Pentru jocul slab al lui Dinamo din acest campionat, Rednic a dat vina pe accidentari. "Se simte lipsa lui Bratu, a lui Pulhac, Tamas a intrat cu o usoara entorsa. Eu n-as fi riscat cu el, dar nici n-a vrut sa auda. si-a asumat responsabilitatea", s-a aparat antrenorul.

Dinamo si Steaua au terminat la egalitate, scor 1-1, in derby-ul campionatului disputat sambata seara in Stefan cel Mare.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...