Mircea Rednic, inapoi la Dinamo?

Marti, 25 Martie 2008, ora 10:14
2064 citiri

Actionarul dinamovist, Vasile Turcu, a declarat ca nu este impotriva revenirii lui Mircea Rednic pe banca echipei din Stefan cel Mare, dupa ce acesta a demisionat luni din functia de antrenor al Rapidului.

"Niciodata nu poti sa spui niciodata. Rednic a fost la noi, am iesit campioni si ii multumim pentru ce a facut. A avut rezultate aici si ca antrenor si ca jucator. Nu m-as opune revenirii lui, dar avem o banca tehnica solida", a declarat vicepresedintele clubului Dinamo, Vasile Turcu pentru Europa FM.

Mircea Rednic are un palmares impresionant ca antrenor al "alb-rosilor", acesta obtinand 13 partide consecutive castigate, o victorie in Ghencea dupa 18 ani, calificarea in 16-mile Cupei UEFA, calificarea in primavara europeana dupa 18 ani, dar si titlul de campioana a Romaniei.

"Puriul" a mai antrenat Rapidul in 2000-2001 si in perioada 2002-2004.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...