Echipa lui Mircea Rednic, esec dramatic in campionatul din Belgia

Duminica, 12 Februarie 2017, ora 08:12
3488 citiri

Trupa lui Mircea Rednic din campionatul belgian de fotbal, Mouscron, a suferit o infrangere dramatica in runda curenta, pierzand toate cele 3 puncte in ultimele minute de joc.

Mouscron a fost invinsa acasa de Oostende cu 2-1, dupa ce Matulevicius a deschis scorul pentru gazde, in minutul 23. Lituanianul este fost jucator de Liga 1, la Pandurii si FC Botosani, fiind adus de Rednic in aceasta iarna.

Din pacate pentru roman, Oostende a egalat in minutul 34 prin Dimata, iar in minutul 89 a marcat golul victoriei prin cehul David Rozenhal.

Mouscron ramane pe ultimul loc in Belgia, 16, cu 18 puncte la activ, fiind la 4 lungimi de locul 15, care asigura prezenta in play-out, loc ocupat de Westerlo, care a pierdut si ea tot sambata, 1-2 la Charleroi.

Duminica, vor evolua in Belgia toti ceilalti 4 romani, Chipciu si Stanciu in Anderlecht - Waregem, Rotariu in Lokeren - Brugge si Marin in Beveren - Liege.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Mircea Rednic esec dramatic Belgia, #Mouscron Rednic pierde pe final, #Mouscron esec dramatic cu Oostende , #stiri Mircea Rednic