Mircea Rednic, egalat in ultimul minut in Belgia. Loti Boloni, esec dur in runda curenta

Duminica, 01 Octombrie 2017, ora 11:36
2737 citiri

Trupa condusa de Mircea Rednic in campionatul belgian de fotbal, Mouscron, a fost egalata in ultimul minut de joc, dupa ce la finalul primei reprize a condus cu scorul de 2-0.

Mouscron a jucat cu Mechelen in etapa curenta din Jupiler League si la pauza lucrurile pareau in ordine dupa golurile semnate de Olinga si Awoniyi in minutele 9 si 26.

Mechelen a ratat un penalti in minutul 69 prin Matthys, dar a redus prin handicap in minutul 76, dupa reusita lui Schoofs.

Egalarea a venit in minutul 92, cand Cobbaut a marcat chiar din pasa portarului sau Coosemans, care a venit in careu la ultima faza de joc, pentru a-i pasa decisiv colegului sau.

Dorin Rotariu a evoluat 17 minute in acest joc.

De cealalta parte, Royal Antwerp, trupa antrenata de Loti Boloni, a pierdut clar in deplasare la Beveren, scor 0-3, aceasta fiind a 3-a infrangere din sezon.

Mouscron ramane pe 3 dupa acest egal, cu 17 puncte, 4 mai putine ca liderul Club Brugge, in timp ce Anvers este pe 6 cu 15 puncte.

Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
#Boloni esec dur Anvers Belgia, #Rednic egalat Mouscron ultimul minut, #rezultate Belgia Boloni Rednic , #stiri Mircea Rednic