Mircea Rednic, victorie fabuloasa in Belgia

Duminica, 09 Martie 2014, ora 10:48
3112 citiri

Mircea Rednic continua sa fie in carti, in lupta pentru ultimul loc care asigura calificarea in play-off-ul pentru titlu in Belgia. Cu o etapa inaintea finalului sezonului regulat, formatia KAA Gent, pregatita de roman, a obtinut o victorie fabuloasa, in deplasare, scor 4-1, cu Cercle Brugges.

Eroul partidei a fost Habibou, autor al unui hat-trick in minutele 37, 80 si 81. Au mai marcat Asare in minutul 26 pentru oaspeti, in timp ce gazdele au reusit golul de onoare prin Kabananga in minutul 56.

Dupa 29 de etape, KAA Gent se afla la egalitate, 44 puncte si acelasi golaveraj (+3) cu Genk, cele doua disputandu-si singurul loc ramas liber pentru a intra in elita celor sase echipe care se dueleaza cu trofeul de campioana pe masa.

In ultima etapa, ambele au misiuni dificile. KAA Gent va primi vizita locului 4, Zulte Waregem, in timp ce rivalii din Genk vor avea o deplasare grea, la locul opt Courtrai.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Rednic victorie fabuloasa in Belgia, #Gent victorie deplasare Cercle Bruges , #stiri Mircea Rednic