Mircea Sandu, nemultumit de nationala lui Lucescu: N-am jucat mai nimic

Joi, 10 Februarie 2011, ora 11:47
1376 citiri

Presedintele Federatiei Romane de Fotbal, Mircea Sandu, s-a declarat dezamagit de prestatia echipei nationale in cadrul turneului amical din Cipru.

"Mie mi-ar fi placut sa batem la 20 de goluri intr-un asemenea meci. A fost clasica partida in care joci cu un adversar mai slab cotat, pe care in mod normal ar trebui sa-l bati la scor, dar din pacate nu am jucat mai nimic. Sunt nemultumit!

"Am vazut doar 20 de minute de fotbal din partea noastra. Apoi am intrat in jocul cipriotilor si nu a mai fost nimic de remarcat. A fost un joc urat. Nu prea sunt de tras concluzii pozitive.", a declarat Sandu, pentru Prosport.

Seful de la Federatie crede insa ca Romania va arata altfel in meciul cu Bosnia-Hertegovina, decisiv pentru calificarea la Campionatul European din 2012.

"Va fi altfel cu Bosnia. Si ca plan tactic, si ca presiune. Razvan Lucescu trebuie sa gaseasca solutii pentru ca exprimarea sa fie alta.", a incheiat Sandu.

Romania a jucat doua partide amicale in turneul din Cipru, ambele fiind decise la loviturile de departajare.

Romania castiga chinuit cu Cipru, dupa penaltiuri

Romania, invinsa la penaltiuri de Ucraina

Cu Ucraina, Romania a pierdut cu 4-2 la penaltiuri, dupa 2-2 in timpul regulamentar. Meciul cu Cipru s-a incheiat 1-1 dupa 90 de minute, "tricolorii" impunandu-se la 11 metri, cu scorul de 5-4.

Gafa rușinoasă a premierului Ciolacu în Qatar. Ce-a putut să spună în loc de ”lecție” VIDEO
În timpul vizitei sale în Qatar, premierul Marcel Ciolacu a fost protagonistul unei gafe rușinoase, în timp ce lăuda grandoarea Campionatului Mondial de Fotbal găzduit de țara asiatică în...
Scandal electoral la Sibiu. Unul dintre candidații la locale, bătut cu biciul de fratele primarului VIDEO
Scandalul a avut loc în localitatea sibiană Brădeni. Candidatul PSD la primărie, Dan Braga, a filmat mai multe clipuri video în curțile familiei actualului edil, fără, însă, a primi...