Mircea Sandu: Mititelu a luat-o razna

Vineri, 20 Noiembrie 2009, ora 12:00
1631 citiri

Deranjat de acuzele pe care patronul Universitatii Craiova, Adrian Mititelu, i le-a adus in ultima perioada, presedintele FRF, Mircea Sandu, crede ca acesta a luat-o razna.

"Mititelu a luat-o razna, sa se duca la un control. Si inca ceva, ii atrag atentia domnului Mititelu ca sunt presedintele FRF si ca nu-mi poate da mesaje la pauza meciului sa-mi spuna ca imi bat joc de el", a spus Mircea Sandu la Digi Sport.

Sandu a vorbit si despre arbitrajul de la meciul Universitatea Craiova - CFR Cluj, din sferturile Cupei Romaniei la fotbal: "E clar ca Tudor a gresit, dar principalii actori ar trebui sa fie jucatorii si antrenorii."

CFR Cluj s-a calificat miercuri seara in semifinalele Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a trecut in sferturile de finala de Universitatea Craiova, scor 1-0.

Imediat dupa terminarea partidei, craiovenii au acuzat dur arbitrajul, invocand un gol anulat incorect, pe motiv de offside, un offside la golul clujenilor si un cartonas rosu neprimit de Dubarbier.

In plus, Mititelu l-a acuzat pe Mircea Sandu ca-i favorizeaza pe cei de la CFR Cluj.

Stupoare la FCU Craiova. Fiul patronului Adrian Mititelu, internat de urgență: ”Nu e vorba de suicid”
Adrian Mititelu Jr. (26 de ani), fiul patronului echipei de fotbal FCU Craiova, Adrian Mititelu, a fost internat de urgență la Spitalul Floreasca din București. După ce FCU Craiova a ajuns...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...