Meciul Monicai Niculescu de la US Open, suspendat: Iata cand va fi reluat

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Marti, 29 August 2017, ora 22:44
12230 citiri

Meciul dintre Monica Niculescu si Kristina Mladenovic, din turul I de la US Open, a fost suspendat marti seara din cauza ploii.

Partida se va relua miercuri dupa-amiaza de la scorul de 6-3, 1-1 in favoarea sportivei noastre.

Monica a inceput foarte bine intalnirea cu jucatoarea din Franta si a reusit sa isi adjudece primul set cu scorul de 6-3.

Actul secund a debutat cu un game castigat de sportiva noastra pe propriul serviciu, urmand de un altul in care care Niculescu putea realiza un nou break, insa a ratat sansa aceasta.

In cele din urma, ploaia care provocase suspendarea jocului de doua ori in setul secund, pentru perioade scurte, nu s-a mai oprit si arbitrul de scaun a decis ca jucatoarele sa mearga la vestiare.

Dupa cateva ore de asteptare, organizatorii au anuntat ca toate partidele de pe terenurile neacoperite vor fi amanate, ei urmand a anunta in aceasta noapte programul de miercuri.

Monica Niculescu - Kristina Mladenovic 6-3/ 1-1

22:40 - Organizatorii de la US Open au anuntat ca nu se va mai disputa nicio partida pe terenurile neacoperite, astfel ca meciul Monicai este amanat pentru miercuri.

20:20 - Partida este in continuare suspendata si nu se stie cand va fi reluata.

19:37 - Jocul este din nou suspendat din cauza ploii.

19:30 - Monica incepe bine actul secund, cu un game castigat pe propriul serviciu.

19:19 - Break si set, Monica Niculescu!

19:16 - Se reia partida.

19:06 - Partida este suspendata din nou, ploaia revine.

19:03 - Incepe ploaia la New York, dar jocul continua inca.

18:51 - Isi face serviciul Niculescu si conduce acum cu 4-2.

18:44 - Monica reusesre un nou break si are sansa de a distanta acum in primul set.

18:31 - Rebreak rapid pentru Niculescu.

18:27 - Monica isi pierde serviciul in game-ul 2.

18:10 - Incepe partida! Mladenovic serveste prima in acest duel.

INFO: Monica si Mladenovic s-au intalnit de doua ori pana acum in circuitul WTA, romanca reusind sa se impuna in ambele intalniri. Acestea au avut insa loc in urma cu patru si doi ani.

Candidații PSD din București strâng din nou semnături. Firea: Este o situație nouă. Avem alte protocoale
Candidatul PSD pentru Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a afirmat, joi, 25 aprilie, că protocoalele semnate de PSD cu PNL pentru candidaturi comune la primăriile de sector şi la Primăria...
Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
#Monica Niculescu Mladenovic US Open, #Niculescu Mladenovic US Open, #romance rezultate US Open , #stiri Monica Niculescu