Monica Niculescu a reusit surpriza zilei in tenis

Luni, 28 Ianuarie 2019, ora 17:23
17806 citiri

Monica Niculescu e protagonista zilei in lumea tenisului. Sportiva romana in varsta de 30 de ani s-a calificat, luni, in turul doi al turneului din Thailanda dupa ce a eliminat-o pe favorita numarul 3.

Tenismena aflata pe locul 100 in clasamentul WTA a invins-o in doua seturi pe Su-Wei Hsieh (locul 31 WTA), care anul trecut a eliminat-o pe Simona Halep in turul trei la Wimbledon.

A fost 6-4, 7-6 (2) pentru Monica Niculescu, dupa doua ore si 8 minute de joc.

In setul doi, la scorul de 5-4 pentru jucatoarea din Taiwan, reprezentanta noastra a salvat nu mai putin de 4 mingi de set.

In runda urmatoare, Monica Niculescu o va intalni pe poloneza Magda Linette (locul 98 WTA).

Tot luni, Irina Begu a invins-o pe Evgeniya Rodina si s-a calificat si ea in turul doi al competitiei de la Hua Hin.

Openul Thailandei e dotat cu premii in valoare totala de 250.000 de dolari si se desfasoara in perioada 28 ianuarie - 2 februarie.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Monica Niculescu turneu Thailanda, #Monica Niculescu victorie Thailanda , #stiri Monica Niculescu