Cu fata la alegatori: Ion M. Ioniță, despre un posibil USL 2.0 după alegerile din 9 iunie: „Depinde de scorul pe care îl va înregistra această alianța”

Monica Niculescu ajunge in sferturi la Taipei, dupa un meci foarte spectaculos

Miercuri, 31 Ianuarie 2018, ora 09:48
4944 citiri

Monica Niculescu s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Taipei, dupa un meci cu adevarat nebun.

Sportiva noastra a invins-o pe favorita numarul 6, Zarina Diyas, scor 6-0, 1-6, 6-4.

Dupa un prim set castigat in doar 27 de minute, Monica a picat si meciul a ajuns in decisiv.

Diyas a jucat mai bine, a avut 4-3, dar Monica a revenit fabulos pe final, a facut doua break-uri si a obtinut astfel victoria.

In sferturile de finala, Monica se va intalni cu invingatoarea dintre Sabine Lisicki si Nao Hibino.

La turneul de la Taipei este prezenta si Ana Bogdan, care s-a calificat de asemenea in optimile de finala.