Monica Niculescu, eliminata de la Australian Open dupa un meci cu probleme

Marti, 21 Ianuarie 2020, ora 13:04

Monica Niculescu a parasit Australian Open dupa o infrangere in trei seturi cu Alize Cornet.

Sportiva noastra a castigat primul set, insa le-a pierdut categoric pe urmatoarele doua, scorul fiind 7-5, 1-6, 0-6.

"Moni" a inceput perfect partida, s-a distantat rapid la 4-0, insa n-a reusit sa mentina ritmul.

Cornet a revenit excelent, a egalat la 5 si a pierdut primul set pe fondul unei cresteri surprinzatoare de nivel a romancei.

Urmatoarele doua acte au fost insa la discretia frantuzoaicei, Niculescu parand ca are probleme medicale destul de serioase.

Monica a fost imobila pe teren si i-a permis adversarei sa faca puncte usoare si sa se califice in turul al doilea.

Monica Niculescu - Alize Cornet 7-5/ 1-6/ 0-6

13:04 - Meci Alize Cornet! Monica Niculescu paraseste primul Grand Slam al anului!

13:01 - Cornet defileaza in setul decisiv, pe fondul unui joc extrem de slab al lui Niculescu.

12:40 - Set castigat clar de Cornet si, asa cum ne asteptam, avem set decisiv.

12:30 - Niculescu pierde ritmul in acest set si sunt sanse mari sa avem "decisiv".

12:07 - Monica reuseste sa castige primul set cu 7-5!

11:50 - Niculescu pierde un avans incredibil, de la 4-0 scorul fiind acum 5-5.

11:19 - Doua breakuri reuseste Niculescu in debutul meciului!

11:00 - Incepe partida cu jucatoarea din Franta la serviciu.

INFO: Niculescu a acces pe tabloul principal al primului Grand Slam al sezonului dupa ce a jucat in calificari.