Monica Niculescu, eliminata de la Montreal dupa un meci cu final electrizant

Miercuri, 27 Iulie 2016, ora 21:22
16002 citiri

Monica Niculescu a fost eliminata in turul doi al turneului de la Montreal, dotat cu premii in valoare de 2.4 milioane de dolari.

Sportiva noastra a fost invinsa de Agnieszka Radwanska (locul 4 WTA), scor 1-6, 5-7.

Finalul a fost insa electrizant, intrucat Monica a ratat trei sanse de a trimite meciul in setul decisiv.

Monica a servit pentru set decisiv, dar si-a pierdut serviciul. Profitand de ascendentul moral, Radwanska s-a desprins decisiv si a obtinut calificarea.

Monica a fost eliminata, insa va continua la dublu, unde va face pereche cu Simona Halep.

NICULESCU - RADWANSKA 1-6, 5-7

21:22 - Radwanska face break si castiga partida!

21:16 - Radwanska isi face serviciul, iar Monica va servi pentru a ramane in meci.

21:13 - Monica rateaza trei mingi de set, Radwanska face break si egaleaza la cinci!

21:03 - Poloneza isi face serviciul. Acum Monica serveste pentru castigarea setului secund.

21:00 - Monica isi face serviciul, are 5-3 si e aproape de a trimite meciul in decisiv.

20:55 - Inca un break facut de Monica, iar scorul devine 4-3 in favoarea romancei!

20:50 - Game maraton, insa Radwanska face break si egaleaza la trei.

20:39 - Inca un break pentru Monica, iar romanca are 3-2.

20:36 - Radwanska face rebreak si egaleaza la doi.

20:31 - Monica face break si conduce cu 2-1.

20:27 - Game foarte echilibrat, dar Monica egaleaza la unu.

20:20 - Radwanska isi face cu greu serviciul in startul setului secund.

20:13 - Radwanska incheie primul set cu un break!

20:09 - Aga nu are emotii la serviciu si conduce cu 5-1.

20:02 - Monica isi face serviciul pentru prima data in acest meci, 1-4.

20:00 - Game cu emotii pentru Aga, care se desprinde totusi la 4-0.

19:54 - Poloneza mai face un break si are 3-0.

19:49 - Poloneza isi face serviciul si are 2-0.

19:45 - Radwanska incepe meciul cu un break.

19:42 - A inceput meciul!

19:37 - Monica va servi prima.

Info: Partida incepe la ora 19:30

Radwanska ocupa locul 4 WTA, in timp ce Niculescu este pe locul 61.

Aceasta este a patra intalnire dintre cele doua jucatoare. Monica s-a impus o singura data, in 2015.

Invingatoarea o va intalni in turul trei pe castigatoarea dintre Christina McHale si Anastasia Pavlyuchenkova.

Ciolacul îl trimite pe Piedone ”la locul lui”. Liderul PSD susține că nu va negocia cu edilul de la Sectorul 5
Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat miercuri, 24 aprilie, că locul lui Cristian Popescu Piedone nu poate să fie decât ca primar, în continuare, la Sectorul 5, el precizând că nu va...
Burduja îl atacă pe Nicușor Dan: "Nepăsarea şi incompetenţa au lăsat zeci de mii de oameni fără căldură şi apă caldă"
Administraţia actuală a realizat investiţii "prea puţine şi prea lente" pentru a reabilita reţeaua de termoficare a Capitalei, a declarat miercuri, 24 aprilie, liderul PNL Bucureşti,...
#Monica Niculescu Montreal, #Monica Niculescu Montreal LIVE , #stiri Monica Niculescu