Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Monica Niculescu, eliminata in turul II la Eastbourne

Miercuri, 28 Iunie 2017, ora 14:50
11794 citiri

Monica Niculescu a fost eliminata miercuri in turul II al turneului de la Easbourne.

Tenismena noastra, aflata pe locul 51 in ierarhia WTA, a fost invinsa categoric, scor 0-6, 4-6, de sportiva aflata pe locul 149 WTA, bulgaroaica Tsvetana Pironkova.

Initial, Monica trebuia s-o intalneasca marti pe Petra Kvitova. Meciul nu s-a mai disputat marti din cauza ploii, dar nici adversara n-a mai fost aceeasi, dupa ce jucatoarea din Cehia s-a retras din competitie.

Astfel, locul lui Kvitova a fost luat de Pironkova si misiunea Monica parea mult mai usoara. Nici vorba de asa ceva. Bulgaroaica a jucat incantator si nu i-a dat nicio sansa reprezentantei noastre.

In turul urmator, Pironkova o va intalni, tot miercuri, dar pe seara, pe Simona Halep.

Cele doua s-au mai intalnit o singura data, in 2015, la Dubai, cand Simona s-a impus in doua seturi, scor 6-4, 6-3.

Monica va ramane in Anglia, urmand a participa saptamana viitoare la Wimbledon, dar va parasi Eastbourne-ul cu un cec in valoare de 5.155 de dolari si 30 de puncte in ierarhia WTA.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, evolutia Monica Niculescu in turul al doilea de la Eastbourne, Marea Britanie.

Monica Niculescu - Tsvetana Pironkova 0-6/ 4-6

14:46 - Pironkova face break-ul si castiga meciul.

14:44 - Game Pironkova, care e la doar un game distanta de castigarea meciului. Va servi insa Monica.

14:40 - Reprezentanta noastra egaleaza la 4 si acest set e mult mai echilibrat decat primul.

14:39 - Dupa ce Monica s-a desprins la 2-0 si apoi 3-1, Pironkova revine si preia conducerea si in acest set secund.

14:35 - Monica se descurca mai bine in acest set secund, insa nu pare ca ii poate face fata adversarei.

14:00 - SET PIRONKOVA!

13:55 - Doua breakuri reusite in primul set o aduc pe bulgaroaica aproape de a se impune.

13:40 - Pironkova serveste prima in aceasta partida.

13:30 - Asteptam si meciul Monicai, care trebuie sa inceapa curand.

12:30 - Partida a fost amanata pentru ora 13:30, dar organizatorii depind de vreme.

11:25 - Vesti bune de la Eastbourne, unde organizatorii strang prelatele care au acoperit terenurile.

Niculescu si Pironkova s-au intalnit de cinci ori pana acum, romanca avand trei victorii.

Initial, Monica urma s-o intalneasca pe Petra Kvitova, insa aceasta s-a retras, iar locul ei a fost luat de jucatoarea din Bulgaria.

Castigatoarea acestei partide o va intalni in runda urmatoare pe invigatoarea meciului dintre Simona Halep si chenzoiaca Ying-Ying Duan.

Turneul de la Eastbourne, dotat cu premii in valoare totala de 819.000 dolari, are loc in perioada 25 iunie - 1 iulie.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Monica Niculescu eliminata Eastbourne, #Monica Niculescu Pironkova, #Niculescu Pironkova Eastbourne 2017 , #stiri Monica Niculescu