Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Monica Niculescu, in finala calificarilor de la Beijing, dupa o victorie categorica

Vineri, 30 Septembrie 2016, ora 07:43
3926 citiri

Monica Niculescu s-a calificat vineri dimineata in finala calificarilor turneului WTA de la Beijing, dupa ce a invins-o pe rusoaica Elizaveta Kulicikova, locul 135 mondial, scor 6-4, 6-1.

Romanca a dominat clar partida, conducand la un moment dat cu 4-1 in primul set, dupa care adversara sa s-a apropiat la un singur game, 4-5.

In setul al doilea, Niculescu a avut 3-0 si nu a avut nicio problema sa si-l adjudece cu 6-1. Meciul a durat o ora si 24 de minute.

In finala calificarilor, romanca de pe locul 49 mondial o va intalni pe castigatoarea partidei dintre Lin Zhu (150 WTA) si Louisa Chirico (74 WTA).

Monica Niculescu este a doua favorita a calificarilor, prima fiind Naomi Osaka, locul 47 mondial, japoneza fiind eliminata insa surprinzator de Tatjana Maria, din Germania, pozitia 116 WTA.

Turneul de la Beijing se va disputa in perioada 3-9 octombrie, iar la el va lua parte si Simona Halep. De altfel, dintre primele 10 jucatoare ale lumii va lipsi doar Serena Williams.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Monica Niculescu calificari Beijing, #Niculescu turneu WTA Beijing , #stiri Monica Niculescu