Monica Niculescu, eliminata dramatic de la Sankt Petersburg

Joi, 11 Februarie 2016, ora 13:27
12893 citiri

Monica Niculescu a fost eliminata dramatic in optimile de finala ale turneului WTA de la Sankt Petersburg.

Romanca a fost invinsa greu, in trei seturi, de unguroaica Timea Babos, scor 6-4, 1-6, 3-6.

Intalnirea de la Sankt Petersburg a inceput foarte prost pentru Niculescu, aceasta pierzandu-si serviciul si permitandu-i adversarei sa se distanteze la 4-1. Monica si-a revenit insa excelent, a reusit doua break-uri si a castigat primul set.

Actul secund a fost unul aflat la discretia unguroaicei, care a defilat pe teren si a impins jocul in "decisiv".

Aici desfasurarea a fost una destul de curioasa, cele doua jucatoare mergand cap la cap pana la 3-3, moment in care Babos s-a desprins decisiv.

Dupa doua ore si un sfert, sportiva din Ungaria a reusit sa se impuna, calificandu-se in sferturile de finala, acolo unde o asteapta italianca Roberta Vinci.

Monica Niculescu - Timea Babos 6-4/ 1-6/ 3-6

13:27 - Monica pierde setul decisiv si, implicit, meciul!

12:44 - Niculescu pierde categoric setul al doilea si vom avea decisiv.

12:10 - Monica reuseste sa castige un set care, la un moment dat, parea pierdut.

11:55 - Revenire de exceptie a Monicai, romanca realizand doua breakuri si urmand a servi pentru castigarea setului.

11:40 - Timea Babos face breakul si reuseste sa se distanteze in primul set.

11:10 - Incepe meciul! Babos este prima la serviciu.

INFO: Partida incepe la ora 11:00, ora Romaniei.

INFO: Daca Monica ocupa locul 37 in clasamentul WTA si este cap de serie numarul 9 la Sankt Petersburg, adversara sa se afla pe pozitia 51 in ierarhia mondiala.

INFO: Niculescu a intalnit-o de patru ori pe Babos pana acum, reusind sa se impuna in trei dintre meciuri. Totusi, unguroaica a castigat ultimul duel direct, chiar in acest an la Shenzhen.

INFO: Invingatoarea va da in sferturile de finala peste italianca Roberta Vinci.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#Monica Niculescu meci live, #Niculescu Babos Sankt Petersburg, #Monica Niculescu meci rezultat , #stiri Monica Niculescu