Monica Niculescu, victorie categorica in primul tur de la Wuhan

Duminica, 27 Septembrie 2015, ora 14:13
6366 citiri

Monica Niculescu a reusit o victorie usoara, duminica, in primul tur al turneului de la Wuhan, din China, in fata unei jucatoare din aceasta tara, Liu Fangzhou.

Romanca, locul 49 WTA, nu a avut nicio problema cu adversara sa, locul 159 mondial, castigand partida intr-o ora si 4 minute, scor 6-1, 6-1.

Monica s-a distantat la 4-0 dupa doar un sfert de ora, in primul set, fara a pierde vreun punct pe serviciul sau. Setul secund a inceput la fel, iar Liu a reusit sa egaleze apoi la 1. Niculescu a jucat insa fara probleme si a reusit sa nu-si piarda serviciul, calificandu-se fara emotii in turul urmator, dupa un meci cu 5 game-uri albe.

Acolo, romanca o va intalni pe Carla Suarez Navarro, locul 10 WTA.

Monica Niculescu - Liu Fangzhou 6-1, 6-1

Desfasurarea intalnirii:

14:13 - Game, set si meci pentru Monica Niculescu, care reuseste o victorie usoara in fata adversarei din China.

14:11 - Break reusit de jucatoarea din Romania, care serveste pentru calificarea in turul urmator.

14:03 - Romanca nu isi pierde serviciul si se apropie de castigarea meciului.

13:59 - Niculescu face break-ul dupa un alt game foarte disputat si se distanteaza la 3-1.

13:52 - Romanca reuseste sa-si castige din nou serviciul, mai dificil de data asta, si preia din nou conducerea.

13:48 - Liu reuseste sa egaleze, dupa ce a salvat o minge de break, la capatul unui game intens.

13:41 - Monica Niculescu incepe al doilea set in aceeasi maniera, cu un game castigat pe propriul serviciu fara sa piarda vreun punct.

13:36 - Break si set pentru jucatoarea din Romania, dupa doar 26 de minute de joc.

13:33 - Al treilea game alb castigat de romanca pe serviciul sau.

13:29 - Primul punct obtinut de Liu, pe serviciul sau, dupa un game controlat in intregime.

13:26 - Din nou un game alb pentru Monica Niculescu, 4-0.

13:20 - Inca in break pentru Monica Niculescu, care pare sa nu aiba probleme in acest inceput de partida.

13:17 - Game alb pentru romanca, 2-0.

13:14 - Niculescu face break in debutul partidei, dupa un ultim punct superb.

13:10 - A inceput partida, cu Liu la serviciu.

13:03 - Cele doua jucatoare au intrat pe teren, in ultimul meci al zilei la turneul din China.

INFO: Monica Niculescu ocupa locul 49 WTA, in timp ce adversara sa, chinezoaica Liu Fangzhou, se afla pe locul 159 in clasamentul mondial. Cele doua jucatoare nu s-au mai intalnit pana acum.

INFO: Romanca a fost eliminata in sferturile de finala de la Guangzhou, joi, fiind invinsa clar de belgianca Yanina Wickmayer, scor 2-6, 2-6.

INFO: La Wuhan vor mai evolua Simona Halep, Irina Begu, Alexandra Dulgheru si Patricia Tig.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Monica Niculescu LIVE, #Monica Niculescu Wuhan, #Monica Niculescu Liu, #meci Monica Niculescu, #meci Niculescu LIVE , #stiri Monica Niculescu