Monica Niculescu, in sferturi la Bangalore

Miercuri, 05 Martie 2008, ora 15:05
415 citiri

Perechea Ekaterina Dezhalevich (Belarus)/Monica Niculescu (Romania) s-a impus, miercuri, in fata cuplului Agnes Szatmari (Romania)/Aurelie Vedy (Franta), scor 4-6, 6-4, 10-7, in cadrul mansei inaugurale a turneului de la Bangalore (India), dotat cu premii in valoare de 600.000 de dolari.

Pentru aceasta victorie, perechea Dezhalevich/Niculescu a primit un cec in valoare de 4.610 dolari si 70 de puncte WTA.

In sferturi, cuplul Dezhalevich/Niculescu va intalni perechea rusa Anastasia Rodionova/Yaroslava Shvedova, cap de serie numarul 4.

Probleme pentru ultima adversară a lui Halep! A învins-o pe Simona, dar vrea să se retragă
Paula Badosa este ultima jucătoare cu care s-a confruntat Simona Halep pe care a învins-o după ce a pierdut primul set cu 6-1. Badosa a intrat la idei după meciul cu Halep și spune că vrea...
Românca este aproape de tabloul final! Este noua înlocuitoare a Simonei Halep
Chiar dacă Simona Halep a renunțat în ultima clipîă la participarea la turneul de la Madrid, o altă tenismenă română este aproape de calificarea pe turneul final. Jaqueline Cristian,...