Monica Niculescu, victorie fabuloasa la Miami

Marti, 31 Martie 2015, ora 23:40
15493 citiri

Monica Niculescu a obtinut o victorie fabuloasa in optimile de finala ale intrecerii de dublu de la Miami.

Alaturi de partenera ei, rusoaica Alexandra Panova, Monica a facut un meci mare, eliminand cuplul format din Su-Wei Hsieh si Flavia Pennetta, scor 3-6, 6-3, 11-9.

Niculescu si Panova au inceput bine partida, conducand cu 2-0, insa s-au pierdut inexplicabil si au cedat clar primul set.

Romanca si rusoaica si-au revenit in actul secund, pe care si l-au adjudecat dupa ce au condus la un moment dat chiar cu 5-0.

S-a intrat in supertiebreak, acolo unde Monica si Alexandra au inceput slab, fiind conduse si cu 4-1.

Cele doua au reusit din nou sa revina fabulos, egaland situatia pe tabela de marcaj. S-a mers apoi cap la cap pana la scorul de 9-9, moment in care Niculescu si Panova s-au distantat decisiv.

In sferturile de finala, cuplul romano-rus va intalni perechea formata din Andrea Hlavackova si Lucie Hradecka.

Parida dintre Niculescu/Panova si Hsieh/Pennetta a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul acesteia:

Monica Niculescu/ Alexandra Panova - Su-Wei Hsieh/ Flavia Pennetta 3-6, 6-3, 11-9

23:40 - VICTORIE! Monica si Alexandra se impun cu 11-9 in supertiebreak!

23:22 - Niculescu si Panova isi revin extraordinar si se impun in setul al doilea!

22:47 - Monica si Alexandra pierd primul set, desi au inceput foarte bine acest joc.

22:15 - Incepe partida!

INFO: Monica face pereche la acest turneu cu rusoaica Alexandra Panova, locul 134 in clasamentul mondial.

INFO: Adversarele Monicai din sferturi, Hsieh si Pennetta, sunt cap de serie numarul patru la acest turneu.

INFO: Invingatoarele acestei dispute vor juca in sferturi impotriva cuplului format din Andrea Hlavackova si Lucie Hradecka.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...