Monica Niculescu, eliminata la Miami

Miercuri, 01 Aprilie 2015, ora 22:41
8427 citiri

Monica Niculescu a fost eliminata si din intrecerea de dublu de la Miami.

Romanca si partenera sa, rusoaica Alexandra Panova, au pierdut disputa cu Andrea Hlavackova si Lucie Hradecka din sferturile de finala de la Key Biscaine, scor 3-6, 5-7.

Dupa victoria surprinzatoare din optimi, cand au trecut de favoritele patru de la Miami, Monica si Alexandra nu au reusit sa repete jocul bun.

Cele doua au inceput partida cu un break, insa apoi au pierdut cinci game-uri la rand, cedand primul set fara prea multa lupta.

Actul secund a fost ceva mai disputat, Niculescu si Panova conducand chiar cu 5-4, insa au pierdut urmatoarele trei game-uri si, implicit, partida.

Partida de la Miami a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul acesteia:

Monica Niculescu/ Alexandra Panova - Andrea Hlavackova/ Lucie Hradecka 3-6, 5-7

22:41 Monica si Alexandra pierd meciul in ciuda jocului consistent din setul al doilea.

22:12 Joaca ceva mai bine in acest secund romanca si rusoaica.

21:55 Din nou incep bine setul Monica si Panova.

21:51 Din pacate, Monica si Alexandra pierd primul set destul de clar.

21:20 Debut excelent pentru Monica si Panova, break in primul game.

21:15 Incepe si meciul Monicai!

INFO: Monica face pereche la acest turneu cu rusoaica Alexandra Panova, locul 134 in clasamentul mondial.

INFO: In optimi, Niculescu si Panova au trecut de cuplul format din Su-Wei Hsieh si Flavia Pennetta, cap de serie numarul patru.

INFO: Perechea Andrea Hlavackova/ Lucie Hradecka este cap de serie numarul 9 la Key Biscaine.

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...
#Monica Niculescu Miami 2015, #Monica Niculescu Panova Miami, #Monica Niculescu rezultate 2015 , #stiri Monica Niculescu