Monica Niculescu, invinsa de Petra Kvitova dupa o partida electrizanta

Joi, 21 Aprilie 2016, ora 15:52
27120 citiri

Monica Niculescu a ratat calificarea in sferturile de finala ale turneului de la Stuttgart dupa ce a fost invinsa de Petra Kvitova, locul 7 WTA, scor 6-2, 6-7 (5), 2-6.

Sportiva noastra a inceput meciul foarte bine, dar s-a prabusit pe final, dupa ce in prealabil a ratat si trei mingi de meci.

In primul set, Monica a castigat cinci game-uri la rand, a condus cu 5-1, iar apoi s-a impus cu 6-2, avand un serviciu ireprosabil.

In setul secund, Kvitova a fost mai precisa, a condus cu 5-2, dar Monica a revenit incredibil si a trecut in avantaj, cu 6-5.

Monica nu a reusit insa sa-si faca serviciul, ratand trei mingi de meci, astfel ca setul secund s-a decis la tie-break, unde Kvitova s-a impus.

In decisiv, Kvitova a fost mult mai solida si a transat rapid calificarea in sferturile de finala.

In turul urmator, Kvitova va avea inca un meci foarte dificil, cu locul 4 WTA, Garbine Muguruza.

Niculescu - Kvitova 6-2, 6-7 (5), 2-6

15:52 - Kvitova isi face serviciul si castiga partida!

15:47 - Kvitova face break si serveste pentru calificarea in sferturile de finala.

15:45 - Kvitova se duce la 4-2 dupa un game echilibrat.

15:38 - Monica revine de la 0-30 si isi face serviciul, scorul este 2-3.

15:35 - Kvitova isi face fara probleme serviciul si are 3-1.

15:30 - Game alb pentru Monica, scorul este 1-2.

15:29 - Cehoaica se desprinde la 2-0 dupa un game echilibrat.

15:22 - Kvitova face break si incepe in forta setul decisiv.

15:09 - Kvitova trimite in meciul decisiv dupa ce s-a impus la tie-break la 5.

15:01 - Kvitova face rebreak si egaleaza la sase. Setul se decide la tie-break!

14:58 - Inca o minge de meci pentru Monica, a treia!

14:56 - Monica rateaza incredibil cu netsul prima minge de meci. Inca o minge de meci pentru sportiva noastra, care are un mental de fier!

14:55 - Monica salveaza trei mingi de rebreak si are o minge de meci!

14:48 - Break Monica!!! Acum va servi pentru calificarea in sferturile de finala!

14:47- Monica are doua mingi de break!

14:44 - Monica isi face serviciul si egaleaza la cinci!!!

14:39 - Break Monica!!! Romanca ramane in set si serveste pentru a egala la cinci!

14:34 - Monica isi face serviciul cu greu si are nevoie de un break.

14:26 - Kvitova isi face serviciul si conduce cu 5-2.

14:22 - Kvitova face break-ul dupa cel mai disputat game al meciului!

14:09 - Monica rateaza trei mingi de meci, Kvitova conduce cu 3-2.

14:02 - Monica isi face cu greu serviciul si egaleaza la doi.

13:56 - Kvitova isi face serviciul clar si conduce cu 2-1.

13:53 - Kvitova face rebreak si egaleaza la unu.

13:49 - Break Monica!!! Inceput de set secund perfect pentru sportiva noastra!

13:44 - SET MONICA!!! Sportiva noastra serveste excelent si ia primul set fara nicio problema!

13:39 - Kvitova intrerupe seria de cinci gameuri consecutive castigate de Monica. Sportiva noastra va servi pentru castigarea primului set!

13:36 - Monica isi face serviciul fara probleme si conduce cu 5-1!

13:31 - Inca un break pentru Monica, scorul devine 4-1!

13:26 - Game alb pentru Monica, scorul devine 3-1!

13:22 - Monica reueste primul break si conduce cu 2-1!

13:17 - Monica isi face serviciul fara emotii si egaleaza la unu.

13:13 - Kvitova revine de la 0-30 si isi face serviciul.

13:10 - A inceput partida!

13:05 - Petra Kvitova va servi prima.

13:01 - Partida va incepe in cateva momente.

Info: Partida incepe la ora 13:00 si e televizata de Digi Sport 2.

Monica Niculescu ocupa locul 31 WTA, in timp ce Petra Kvitova este pe locul 7.

Scorul intalnirilor directe este egal, 1-1, Monica impunandu-se in ultimul duel din Fed Cup.

Castigatoarea o va intalni in sferturile de finala pe Garbine Muguruza, favorita numarul trei.

”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
#Monica Niculescu Petra Kvitova, #Monica Niculescu Petra Kvitova LIVE, #Monica Niculescu Petra Kvitova direct , #stiri Monica Niculescu