Monica Niculescu o invinge pe Sharapova la Doha!

Luni, 12 Februarie 2018, ora 19:21
47235 citiri

Monica Niculescu a reusit sa o invinga pe Maria Sharapova in runda inaugurala a turneului WTA de la Doha.

Sportiva noastra s-a impus greu, in trei seturi, scor 4-6, 6-4, 6-3, obtinand una dintre cele mai mari victorii ale carierei.

Partida de luni seara a inceput slab pentru "Moni", care si-a pierdut serviciul in chiar primul game, permitandu-i astfel Mariei sa se distanteze fara sa forteze prea mult. Rusoaica a mai reusit un break ulterior si, chiar daca a dat semne de slabiciune cedand un game pe serviciu, a castigat primul set cu 6-4.

Actul secund a fost mult mai antrenant. Niculescu a simtit ca poate pune probleme si a evoluat in stilul ei caracteristic. Chiar daca Sharapova a facut din nou break in primul game, romanca a revenit si a ramas langa adversara ei.

Mai mult, a incheiat setul ca o mare jucatoare, cu un game la zero!

Sharapova a luat o pauza de vestiar inaintea intrarii in "decisiv", insa asta nu a ajutat-o prea mult. Jocul Monicai i-a pus in continuare multe probleme si a facut-o sa greseasca foarte mult, astfel ca sportiva noastra a preluat initiativa si a obtinut in cele din urma o victorie remarcabila.

In turul II de la Doha, "Moni" va da peste invingatoarea duelului dintre Fatma Al Nabhani si Magdalena Rybarikova.

Monica Niculescu - Maria Sharapova 4-6/ 6-4/ 6-3

19:20 - GAME, SET si MECI, Monica Niculescu!

19:18 - BREAK MONICA! Niculescu va servi acum pentru meci!

18:43 - Monica reuseste sa castige setul al doilea si trimite partida in "decisiv"!

18:02 - Incepe bine Monica setul secund, conducand cu 2-1 dupa ce si-a pierdut serviciul in primul game.

17:43 - Sharapova castiga primul set cu destul de multe emotii!

17:32 - Monica reuseste si ea un break, iar setul continua.

17:22 - Face al doilea break Sharapova dupa un game parca interminabil.

16:48 - Sharapova se descurca mult mai bine in debutul de meci, cu un break realizat in chiar primul game.

16:42 - Incepe meciul! Niculescu serveste prima!

INFO: Monica este in mod cert mai obosita, ea jucand in calificari pentru a ajunge pe tabloul principal de la Doha.

Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
#Monica Niculescu Sharapova LIVE, #Niculescu Sharapova rezultat Doha, #Niculescu vs Sharapova Doha , #stiri Monica Niculescu