Monica Niculescu, victorie splendida la Montreal: Urmeaza un meci de foc pentru romanca

Miercuri, 27 Iulie 2016, ora 07:12
5563 citiri

Monica Niculescu a obtinut o victorie splendida in runda inaugurala a turneului WTA de la Montreal, romanca reusind sa revina de la 0-1 la seturi si 0-3 in actul secund pentru a se califica mai departe.

Sportiva noastra a trecut de o adversara mai bine clasata in ierarhia feminina la zi, este vorba despre pustoaica din Letonia, Jelena Ostapenko, pe care a invins-o cu scorul de 3-6, 7-5, 6-1.

Ajunsa pe locul 61 WTA dupa ce s-a aflat o buna perioada de timp in Top 40, Monica a inceput slab meciul disputat in noaptea de marti spre miercuri si a cedat primul set.

In cel de-al doilea a fost din nou condusa de sportiva din Letonia, locul 38 WTA, insa a reusit sa revina si sa trimita partida in "decisiv".

Setul al treilea nu a avut istoric, fiind castigat de sportiva noastra cu un categoric 6-1.

In turul al doilea de la Montreal, Monica va avea o misiune imposibila, ea urmand a evolua impotriva celei de-a patra jucatoare a lumii, poloneza Agnieszka Radwanska.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dan îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
#Monica Niculescu victorie Montreal, #Monica Niculescu victorie Rogers Cup, #Niculescu Radwanska Rogers Cup , #stiri Monica Niculescu