Juventus a facut show cu Napoli si a relansat lupta pentru titlu in Italia

Luni, 02 Aprilie 2012, ora 09:47
1467 citiri

Juventus Torino a castigat, duminica seara, derbiul cu Napoli, scor 3-0, si a relansat lupta pentru titlu in Italia.

Dupa o prima repriza destuld e echilibrata, Juve s-a dezlantuit in partea secunda. Fundasul Leonardo Bonucci a deschis scorul in minutul 53 iar Vidal a risipit emotiile cu un sfert de ora inainte de final, dupa ce si-a hipnotizat un adversar cu o cascada de driblinguri.

Intrat in partea secunda, Quagliarella a inchis tabela in minutul 83, din pasa lui Del Piero.

De altfel, "Pinturicchio" a aratat o mare pofta de joc in cele cateva minute in care a fost folosit, el amenintand de 3 ori poarta lui De Sanctis.

In urma acestui rezultat, Juventus s-a apropiat la numai doua puncte de liderul la zi al Serie A, AC Milan, finalul de campionat anuntandu-se incendiar.

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...
#juventus victorie napoli, #Juventus Milan Serie A, #rezultat Serie A , #Juventus