Amical: Olanda - Tara Galilor 2-0

Duminica, 01 Iunie 2008, ora 18:50
1501 citiri

Adversara noastra din Grupa C a Campionatului European de fotbal din Austria si Elvetia, nationala Olandei, a invins, duminica, reprezentativa similara a Tarii Galilor, intr-un meci amical disputat la Rotterdam.

"Batavii" s-au impus cu 2-0, dupa golurile marcate de Robben, in minutul 35, si Sneijder, in minutul 54.

A fost ultimul meci disputat de echipa antrenata de Marco van Basten inainte de turneul final din Austria si Elvetia.

Tehnicianul Marco van Basten a inceput meciul cu urmatorul 11: Van der Sar - Ooijer, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst - Sneijder, De Zeeuw, Engelaar, Van der Vaart - Robben, Van Nistelrooy.

Romania va intalni Olanda in ultimul meci din grupa, pe 17 iunie, incepand cu ora 21:45.

Gianina van Groningen, speranță pentru România la Jocurile Olimpice: ”Nu poți să te desparți de prima dragoste”
Gianina van Groningen (Beleagă), canotoare care a revenit după o pauză de aproximativ un an şi jumătate, a declarat, luni, că ea şi colega sa de la dublu vâsle, categorie uşoară, Ionela...
Cea mai valoroasă sportivă a României, înainte de provocarea din Ungaria: ”Eu voi fi iarăși în două curse”
Canotoarea Simona Radiş, considerată cea mai valoroasă sportivă a României în 2023, a declarat, luni, la Complexul Sportiv Naţional ''Elisabeta Lipă'' de la Snagov, că de abia aşteaptă...