Arbitrul care a invins Romania la Istanbul si-a cerut scuze

Joi, 12 August 2010, ora 07:25
14758 citiri

Arbitrul Milorad Mazici, cel care a inventat un penalti pentru Turcia in amicalul de miercuri seara, si-a cerut scuze in fata romanilor pentru marea gafa.

"La finalul partidei arbitrii si-au cerut scuze pentru greseala din minutul 82. A fost o greseala foarte grava din partea lor", a dezvaluit Ionut Lupescu la sfarsitul meciului.

Ce s-a intamplat?

In minutul 82 al meciului amical dintre Turcia si Romania, la scorul de 0-0, arbitrul sarb a rupt practic echilibrul jocului inventand un penalti pentru gazde.

Gokhan Gonul a incercat sa patrunda in careul nostru, Razvan Cocis a venit bine si a luat prim-planul in duelul pentru balon. Turcul a sutat in gamba jucatorului roman dupa care a cazut spectaculos, iar Milorad Mazici a dictat lovitura de la 11 metri fara ezitare.

"Tricolorii" au protestat vehement fata de aceasta decizie, dar fara succes.

Romania, invinsa de Turcia dupa un penalti inventat

Emre a transformat penaltiul fara emotii iar Arda Turan a mai punctat o data pana la finalul celor 90 de minute, Turcia impunandu-se in final cu scorul de 2-0.

Vezi mai jos imagini cu duelul dintre Cocis si Gonul:

*Fotomontaj: Prosport

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Romania invinsa amical Turcia, #Romania pierde amical Turcia, #penalti inventat Romania Turcia, #arbitru Mazici scuze Romania , #amicale