Romania castiga la scor primul amical din Antalya

Sambata, 30 Ianuarie 2016, ora 20:52
8156 citiri

Nationala Romaniei a obtinut o victorie la scor in primul meci amical din stagiul de pregatire din Antalya.

Selectionata divizionara a trecut cu scorul de 5-1 de gruparea georgiana Torpedo Kutaisi.

"Tricolorii" au inceput excelent partida din Turcia, Enache si Ivan marcand in primele sase minute si risipind orice emotii pentru Iordanescu.

A urmat o perioada mai putin reusita pentru nationala noastra, cu un joc incalcit si fara ocazii. Abia pe finalul primei reprize si-au revenit "tricolorii" si au amenintat poarta adversa.

Alibec a marcat pentru 3-0 cu un lob suberb, cu piciorul stang, stabilind scorul la pauza.

In debutul reprizei secunde "tricolorii" au avut un sfert de ora excelent, Radut si Florin Tanase fiind marcatorii Romaniei.

Pe final de joc, Torpedo a inscris golul de onoare iar scorul final a fost 5-1.

Partida dintre Romania si Torpedo a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul:

Min.90+3 Final de meci!

Min.87 GOL TORPEDO! Georgienii inscriu golul de onoare!

Min.72 Hodorogea intra in locul lui Sapunaru.

Min.68 Romania domina cu autoritate repriza secunda.

Min.61 Tripla schimbare pentru Romania: Intra Nedelcearu, Benzar si Rotariu.

Min.57 GOOOL ROMANIA! Tanase inscrie si el cu un sut plasat din interiorul careului!

Min.48 GOOOL ROMANIA! Recuperare rapida a "tricolorilor", cu Tanase pasand pentru Radut care a finalizat cu un sut plasat dupa un dribling scurt!

Min.46 Incepe repriza secunda!

Dubla schimbare Romania: Intra Vatajelu si Ropotan.

____________

Min.45+1 Finalul primei reprize!

Min.43 GOOLLAAZZOO ROMANIA!!! Alibec inscrie un gol superb, cu un lob peste portarul lui Torpedo!

Min.42 Lung retine foarte bine balonul reluat de Pantskhava.

Min.38 Ocazie buna pentru Alibec, insa portarul lui Torpedo scoate in corner!

Min.29 Greseste Nedelcu in fata unui adversar, insa Sapunaru intervine foarte bine si indeparteaza pericolul.

Min.24 Faza buna a Romaniei cu Filip intrand in careul advers fara a reusi sa paseze decisiv pentru Alibec.

Min.21 Joc lipsit de ocazii de minute bune.

Min.12 Amicalul Romaniei pare un meci scoala in aceste prime minute.