Romania castiga meciul amical cu Israel

Sambata, 24 Martie 2018, ora 21:51
16858 citiri

Nationala Romaniei a castigat, scor 2-1, meciul amical disputat in Israel.

Echipa lui Cosmin Contra a inceput mai bine meciul, dar Budescu si Claudiu Kesereu au ratat doua sanse importante pentru echipa noastra.

Dupa pauza, Israelul a facut mai multe schimbari si a inceput sa rateze ocazie dupa ocazie la poarta lui Florin Nita.

Deschiderea scorului s-a produs in minutul 60, cand Tomer Hemed l-a invins pe Nita cu un sut plasat.

Egalarea a venit insa peste doar patru minute, intrucat Nicusor Stanciu a prins un sut de zile mari direct in vinclu, din afara careului.

Victoria a fost adusa in minutul 81 de George Tucudean, dupa o faza de senzatie a debutantului Alexandru Mitrita.

Pentru nationala noastra urmeaza un nou meci amical, marti de la ora 21:30, contra Suediei, la Craiova.

ISRAEL - ROMANIA 1-2

90+4 - Final de meci!

90 - 4 minute suplimentare.

82 - GOL ROMANIA!!! Mitrita face o faza de senzatie, il lasa singur cu portarul pe Tucudean, iar acesta inscrie cu o executie de efect!

79 - Finalul de meci ne gaseste in ofensiva, suntem echipa mai periculoasa.

72 - Corner pentru Romania dupa un sut trimis de Chipciu din lovitura libera de la 22 de metri.

64 - GOL ROMANIA! Stanciu inscrie cu un sut fabulos de la 30 de metri in vinclu!

60 - GOL ISRAEL! Tomer Hemed deschide scorul cu un sut pe langa Nita!

50 - Inca o ocazie mare pentru Israel, sutul lui Haim trece putin pe langa.

48 - Israelienii incep in atac, dar scapam cu bine dintr-o situatie periculoasa.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

32 - Romania domina categoric meciul, se joaca mai mult in jumatatea israelienilor.

20 - Keseru rateaza o ocazie monumentala! Singur, singurel in careu, atacantul trage direct in portar!

13 - Prima sansa de gol a israelienilor, dar Sapunaru intervine bine si degajeaza din careu.

8 - Situatie buna de atac pentru Romania, dar Grozav paseaza gresit.

5 - O prima sansa de gol pentru Romania, insa sutul bun trimis de Budescu din afara careului e scos cu greu in corner!

1 - A inceput meciul!

ISRAEL: 1. Ariel Harush - 2. Ben Bitton, 20. Loai Taha, 21. Eytan Tibi, 13. Taleb Tawatha - 7. Barem Kayal, 6. Birbas Natcho (cpt.), 15. Dor Micha, 5. Maor Melikson - 12. Tal Ben Chaim, 10. Tomer Hemed

Selectioner: Alon Hazan

Rezerve: 18. Ofir Marciano, 23. Daniel Amos, 3. Maor Kandil, 4. Tal Kahila, 8. Almong, Cohen, 9. Eran Levy, 11. Dan Einibinder, 14. Dor Peretz, 16. Hanan Maman, 17. Dia Sabia, 19. Alon Turgeman, 22. Oren Biton

ROMANIA: 16. Nita - 2. Benzar, 22. Sapunaru (cpt.), 21. Grigore, 11. Bancu - 8. Pintilii, 18. Marin - 17. Deac, 10. Grozav, 14. Budescu - 13. Keseru. Selectioner: Cosmin Contra

Rezerve: 1. Lung, 12. Tatarusanu - 3. Tosca, 4. Moti, 5. Nedelcearu, 6. Anton, 7. Chipciu, 9. Rotariu, 15. Manea, 19. Tucudean, 20. Cicaldau, 23. Stanciu, 26. Man, 28. Mitrita

Selectionerul Cosmin Contra nu poate conta pe atacantul Florin Andone, accidentat.

Romania va disputa un meci amical si marti, de la ora 21:30, cu Suedia, la Craiova.

Meciul este televizat de Pro TV.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Israel Romania, #Israel Romania LIVE, #Israel Romania direct, #televizare Israel Romania , #amicale