Luxemburg se teme de meciul cu Romania :)

Joi, 03 Martie 2011, ora 18:43
1402 citiri

Antrenorul nationalei de fotbal a statului Luxemburg, Luc Holtz, isi indeamna elevii sa trateze cu atentie meciul cu Romania din preliminariile Euro 2012.

Se pare ca luxemburghezii sunt singurii care se mai tem de selectionata lui Razvan Lucescu in calificarile pentru europeanul din Polonia si Ucraina.

"Chiar daca jucatorii mei se gandesc, in special, la intalnirea cu Franta, care este un eveniment in Luxemburg, trebuie sa fim atenti si la meciul cu Romania, fiindca avem o pauza de doar patru zile intre cele doua partide.

Victoria cu Slovacia ne-a dat un moral ridicat si de aceea incercam sa abordam aceste doua partide mai ofensiv. Am testat un sistem cu doua varfuri, care cred ca se muleaza pe lotul nostru.", a declarat selectionerul Luc Holtz la finalul meciului amical cu AFC Tubize, intrerupt in minutul 37 din cauza unei pene de curent.

Luxemburghezii au inceput de miercuri un stagiu de pregatire in vederea partidelor cu Franta si Romania din calificarile la Campionatul European din 2012.

Meciul dintre Luxemburg si Tubize s-a incheiat egal, scor 1-1, dupa numai 37 de minute de joc. Urmatorul amical al luxemburghezilor va fi in compania formatiei germane FC Koln.

Partida Romania-Luxemburg este programata in data de 29 martie, la Piatra-Neamt, si va fi transmisa in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com.

C.F.

Programul complet al României la turneul final EURO 2024
Naționala Ucrainei completează grupa României la turneul final al Campionatului European de fotbal, programat în Germania. Ucraina va fi chiar prima adversară a tricolorilor la EURO 2024,...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...