Sanmartean, distrus dupa meciul cu Ungaria: Nu se poate asa ceva!

Sambata, 11 Octombrie 2014, ora 21:09
6784 citiri

Mijlocasul echipei nationale, Lucian Sanmartean, a vorbit despre remiza pe care nationala Romaniei a obtinut-o cu Ungaria, scor 1-1, in preliminariile pentru EURO 2016.

"Dupa o prima repriza extrem de buna, jocul parea la discretia noastra, dar fotbalul ne-a pedepsit. Am trecut pe langa o victorie mare. Nu stiu de ce am iesit, cert este ca e trist pentru publicul asta minunat, e trist pentru noi. Nu se poate asa ceva! Uite ca fotbalul iti da o palma cand te astepti mai putin. Parea ca vom controla meciul, ca nu vom avea niciun fel de problema. E nedrept ce s-a intamplat", a spus Sanmartean la TVR 1.

Preliminarii EURO 2016: Romania rateaza victoria pe final cu Ungaria

Echipa nationala a Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Ungaria, in grupa F a preliminariilor pentru EURO 2016.

Romania a facut o prima repriza excelenta, dar apoi s-a retras inexplicabil si a fost egalata de o echipa mica a Ungariei, care a tras de timp pe final.

Dupa primele doua etape, Romania are 4 puncte, in timp ce Ungaria are un punct.

Urmatorul meci al echipei nationale va avea loc marti, de la ora 21:45, pe terenul Finlandei.