Preliminarii CM 2018: Armenia invinge greu Kazahstan si arunca Romania pe locul 5

Duminica, 26 Martie 2017, ora 20:51
4092 citiri

Armenia a invins cu greu Kazahstan in primul meci al zilei de duminica din grupa E a preliminariilor CM 2018, scor 2-0, Romania coborand astfel un loc si fiind penultima in ierarhia grupei care ne poate duce la un Mondial dupa 20 de ani de absenta.

Armenia a castigat cu doua goluri marcate in ultimul sfert de ora, prin Mkhitaryan si Ozbiliz in minutele 73 si 75.

Armenii au profitat si de faptul ca din minutul 64 au avut un om in plus, dupa ce Maliy a primit cartonas rosu direct.

Este o victorie muncita si meritata a gazdelor de la Erevan, dar care arunca nationala Romaniei pe locul 5 in grupa, cu 5 puncte la activ. Danemarca si Armenia au 6 puncte, iar Kazahstan este lanterna rosie cu doar 2 puncte realizate, unul chiar cu trupa lui Daum, la Astana.

Romania - Danemarca va incepe la 21.45 la Cluj si va fi LIVE text pe Ziare.com.

Nelu Tătaru, fostul ministru al Sănătății, și-a depus candidatura la șefia unui consiliu județean din Moldova
Filiala Vaslui a PNL și-au adus tot efectivul la Biroul Electoral Județean (BEJ) Vaslui, pentru depunerea oficială a candidaturii lui Nelu Tătaru la conducerea Consiliului Județean Vaslui....
Surpriză la o primărie din România. Doi soți candidează unul împotriva celuilalt: ”N-am crezut că poate să aibă atâta nebunie”
O situație cu totul atipică a apărut în cursa electorală pentru primăria Gogoșu din Mehedinți. Actualul primar candidează pentru un nou mandat, însă are un rival la care nu se aștepta....
#Armenia bate Kazahstan grupa Romaniei, #cronica meci preliminarii Armenia Kazahstan, #Romania coboara pe 5 grupa E , #preliminarii Cupa Mondiala