Banel Nicolita, umilit de Razvan Lucescu

Joi, 12 August 2010, ora 10:32
6473 citiri

Razvan Lucescu l-a umilit pe Banel Nicolita in timpul meciului amical cu Turcia.

Mijlocasul dreapta a fost trimis pe teren in minutul 77, dar a fost inlocuit dupa numai 12 minute, cu Cristi Tanase!

Nicolita a fost considerat vinovat la faza primului gol, cand a pierdut mingea la mijlocul terenului iar, cateva secunde mai tarziu, turcii au obtinut un penalti din care au deschis scorul.

Nationala Romaniei a pierdut, scor 0-2, intalnirea amicala jucata miercuri seara, la Istanbul, cu nationala Turciei. Golurile au fost marcate de Emre, din penalti, si Arda Turan.

Romania, invinsa de Turcia dupa un penalti inventat

Pentru Romania urmeaza acum debutul in preliminariile Campionatului European din 2012, cu Albania, pe 3 septembrie.

Ciolacu susține că ”are un plan” ca România să intre în Schengen și terestru: ”Trebuie însă ca interesul naţional să primeze în faţa orgoliilor politice”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat, vineri, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timişoara, că dă asigurări că că avem un plan pentru ca, până la sfârşitul anului, să avem o...
Grindeanu, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timișoara: ”Două zile ne mai despart de aderarea la Schengen”
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a afirmat că deschiderea noului terminal al Aeroportului Internaţional Timişoara este dovada că România ştie să materializeze proiecte concrete...
#Nicolita schimbat Turcia Romania, #Banel Nicolita, #razvan lucescu, #meci amical Turcia Romania , #Razvan Lucescu