Razvan Lucescu si Marica au facut pace

Vineri, 15 Octombrie 2010, ora 12:04
1866 citiri

Ciprian Marica nu mai renunta la echipa nationala a Romaniei, dupa ce-a facut pace cu selectionerul Razvan Lucescu.

Cei doi au avut mai multe discutii in contradictoriu la inceputul acestei luni, iar atacantul lui VfB Stuttgart se gandea serios sa nu mai dea curs convocarilor la echipa nationala.

Insa, joi seara, Razvan Lucescu si Ciprian Marica au avut o discutie telefonica prelungita si s-au impacat.

"Era normal sa fiu suparat pentru modul in care Ciprian a procedat inaintea jocului si declaratiile de dupa meci. Exista insa si astfel de situatii in viata unui grup, important e sa fim barbati, sa le discutam deschis si sa gasim rezolarea. Marica ramane alaturi de noi", a precizat Lucescu pentru site-ul gsp.ro.

Ciprian Marica (25 de ani) are 43 de selectii in nationala Romaniei, pentru care a marcat 12 goluri.

Echipa lui Răzvan Lucescu a depus plângere la UEFA după eșecul din sferturile Conference League
Clubul lui Răzvan Lucescu, PAOK Salonic, a depus o plângere la UEFA în legătură cu modul în care forţele de ordine belgiene au tratat joi, la Bruges, suporterii clubului elen. PAOK a...
Răzvan Lucescu, anunț decisiv după înfrângerea neașteptată din Europa League
Răzvan Lucescu, antrenor al grecilor de la PAOK Salonic, a anunțat ce va urma pentru el și echipa sa după înfrângerea din Belgia cu FC Brugge. PAOK a pierdut cu 1-0 partida cu FC Brugge...