Antrenorul Belgiei, despre infrangerea cu Romania

Joi, 15 Noiembrie 2012, ora 07:30
4969 citiri

Marc Wilmots, selectionerul Belgiei, a declarat dupa infrangerea suferita miercuri seara in fata Romaniei, scor 1-2, ca un rezultat de egalitate ar fi fost mai corect.

"Am controlat clar prima repriza si jocul nostru a functionat foarte bine. Ne-am creat multe ocazii, in timp ce Romania a avut un singur sut spre poarta. Adversarii au fost mai buni in startul reprizei secunde, dar apoi am dominat din nou.

Un rezultat de egalitate era mai corect, mai ales ca noi am incheiat meciul cu cinci ocazii mari. N-a fost penalti. Sunt multumit de organizarea si moralul jucatorilor. A fost un test util. De la Romania mi-au placut Tanase si Marica", a declarat Wilmots la conferinta de presa.

Echipa nationala de fotbal a Romaniei a invins reprezentativa similara a Belgiei, scor 2-1, in ultimul meci al "tricolorilor" din 2012.

Romania a invins Belgia pe National Arena

Pentru "tricolori" au marcat Maxim (32') si Torje (66'-penalti), in timp ce oaspetii au punctat prin Benteke (23').

C.F.

Justificarea la care nimeni nu se aștepta: ”Desemnarea lui Cîrstoiu, legată de tendința de a visa”
Senatorul PSD Vasile Dîncu a declarat că renunţarea la varianta unui candidat comun PSD-PNL la Primăria Capitalei şi susţinerea unui candidat propriu denotă ”mai multă flexibilitate”....
Gabriela Firea a intrat în campanie electorală încă din prima zi de la nominalizare: „Acum avem o şansă în plus. Votul trebuie să fie util”
Preşedintele PSD Bucureşti, Gabriela Firea, proaspăt desemnată candidatul social-democraților la Primăria Capitalei, și-a început deja discursurile de candidat, marți, 23 aprilie, la nici...
#Marc Wilmots Romania Belgia, #Romania victorie Beglia, #amical Romania Belgia , #stiri Nationala Romaniei