Cu Hagi in teren, Romania a fost invinsa de Moldova

Miercuri, 17 Septembrie 2014, ora 07:50
3529 citiri

Cu Ianis Hagi, baiatul "Regelui" Gica, in teren tot meciul, nationala de juniori sub 17 ani a Romaniei a fost invinsa neasteptat de reprezentativa similara a Republicii Moldova, scor 1-3.

Desi au deschis scorul inca din minutul 5, prin Harald Fridrich, "tricolorii mici" s-au vazut egalati destul de repede, Guliceac marcand pentru 1-1 in minutul 12.

In partea secunda, moldovenii au mai marcat de doua ori prin Veaceslav Podlisnic (min. 52) si Ion Cioca (min. 72), reusind sa se impuna.

Selectionerul Florin Raducioiu l-a titularizat pe Ianis Hagi, insa noul capitan de la U17 nu a avut prea multe reusite.

Iata echipa utilizata de Raducioiu:

Ionut Poiana - Radu Motreanu, Virgil Ghita, Szabolcs Kilyen (Tiberiu Capusa, min. 64), Harald Fridrich - Vlad Mihalcea (Nicolae Carnat, min. 56), Razvan Oaida (Carlo Casap, min. 56), Ionut Tanase (Sebastian Velcota, min. 73), Andrei Ciobanu - Ianis Hagi (cpt.) - Florinel Coman

Rezerve: Cosmin Dur-Bozoanca, Vlad Gisa, Ionut Costache

In primul meci amical din aceasta saptamana, Romania U17 si Moldova U17 au terminat la egalitate, scor 0-0.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Hagi Romania nationala, #Romania invinsa Moldova, #Ianis Hagi nationala , #stiri Nationala Romaniei