Cum s-a razbunat Daum pe Chipciu

Miercuri, 14 Iunie 2017, ora 10:23

Christoph Daum l-a pedepsit pe Alexandru Chipciu, dupa ce mijlocasul lui Anderlecht a criticat tactica de la meciul pierdut cu Polonia (scor 3-1), din preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2018.

Selectionerul nu l-a folosit nici macar un minut pe Chipciu in partida amicala castigata marti seara de tricolori in fata reprezentativei statului Chile, cu 3-2.

"Ne-am facut de ras inca odata. Mai bine atacam si pierdeam poate la acelasi scor, dar macar simteam ca mai jucam si noi fotbal", a fost declaratia data de Chipciu imediat dupa infrangerea din Polonia, care l-a suparat pe Daum.

60 de minute a jucat Chipciu in meciul cu Polonia, fiind inlocuit cu colegul sau de la Anderlecht, Nicolae Stanciu.

Alexandru Chipciu (28 de ani) are 28 de selectii si 4 goluri pentru nationala Romaniei.