Nationala de tineret remizeaza cu Elvetia. Arbitrul ne-a anulat sansa victoriei

Marti, 05 Septembrie 2017, ora 21:00
4172 citiri

Echipa nationala de tineret a Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Elvetia, intr-un meci din preliminariile pentru Campionatul European din 2019.

Formatia noastra a facut un meci bun, dar a avut un gol anulat eronat in minutul 75, pentru un fault inexistent comis de Puscas.

Elvetienii au deschis scorul contrar cursului jocului in minutul 19, prin Oberlin, dar Puscas a egalat trei minute mai tarziu cu o reluare din fata portii.

Dupa pauza, jocul baietilor nostri a fost si mai bun, iar Puscas, Nedelcu, Ianis Hagi si Florinel Coman au ratat ocazii foarte mari.

Selectionerul Daniel Isaila a inceput meciul in urmatoarea formula: 1. I. Radu-cpt. - 6. Manea, 5. Nedelcearu, 4. Pascanu, 3. A. Radu - 13. Cicaldau, 16. Nedelcu - 18. Costache, 10. Hagi, 7. Coman - 9. Puscas.

Dupa pauza au mai intrat Andrei Ciobanu, Dennis Man si Florin Stefan.

Dupa acest rezultat, Romania ramane pe primul loc in Grupa 8, cu sapte puncte in primele trei etape.

In urmatoarea partida, Romania va intalni Elvetia in deplasare, pe 6 octombrie.

C.S.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Romania Elvetia, #Romania Elvetia tineret, #meci Romania Elvetia , #stiri Nationala Romaniei