Nationala Romaniei pierde in ultimele secunde si e eliminata de la Campionatul European de futsal!

Sambata, 03 Februarie 2018, ora 08:30
6348 citiri

Nationala Romaniei de fotbal in sala a fost eliminata dramatic de la Campionatul European de futsal dupa ce a fost invinsa de reprezentativa Ucrainei in ultimele secunde.

Vecinii din nord s-au impus cu scorul de 3-2, reusind sa revina dupa ce au fost condusi de "tricolori" cu 2-0.

Romania a inceput excelent jocul disputat vineri seara, Savio si Ignat marcand in minutele 5 si, respectic, 11. In plus, Robert Matei si acelasi Ignat au lovit bara portii adverse intr-un prim sfert de ora de vis pentru noi.

Totul a parut ca s-a rupt in minutul 16, atunci cand Savio s-a accidentat serios si a parasit terenul in lacrimi.

Ucrainienii au redus din diferenta in finalul primei reprize si au egalat in minutul 28, cu un sut deviat.

Avand nevoie de victorie pentru a spera la calificare, romanii au scos portarul pe final de joc, fortand golul izbavitor. Au pierdut insa mingea foarte usor la o faza, iar pe contraatac Ucraina a punctat decisiv cu numai 20 de secunde inainte de sfarsitul partidei.

Aventura Romaniei la Euro 2018 se incheie asadar inca din faza grupelor, acolo unde "tricolorii" au fost invinsi atat de Portugalia, cat si de Ucraina.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Romania Ucraina futsal, #Romania rezultate futsal, #Romania Campionat European futsal , #stiri Nationala Romaniei