Nationala Romaniei, pusa la zid dupa egalul din Norvegia: "E un scor mincinos. Total mincinos"

Sambata, 08 Iunie 2019, ora 09:00
11402 citiri

Helmuth Duckadam a pus tunurile pe nationala Romaniei dupa egalul obtinut in prelungiri cu Norvegia, in preliminariile pentru Campionatul European din 2020.

Fostul mare portar al Stelei considera ca scorul "e mincinos" si ca doar interventiile lui Tatarusanu si greselile de arbitraj ne-au permis sa ne intoarcem cu un punct din aceasta deplasare.

"E un scor mincinos. Total mincinos. De ce nu au jucat Ianis Hagi si Tucudean de la inceput? Scorul putea lua proportii, daca nu erau interventiile lui Tatarusanu. Arbitrajul a fost bun pentru noi. Degeaba ne unflam in pene. Egalul nu e bun, noua ne trebuiau trei puncte", a tunat Duckadam la Digi Sport.

2-2 a fost scorul intalnirii jucate, vineri seara, la Oslo, in cadrul Grupei F a preliminariilor pentru Campionatul European din 2020.

Cu un sfert de ora inainte de finalul meciului, nordicii conduceau cu 2-0, dupa golurile marcate de T. Elyounoussi (min.56) si Odegaard (min.70), insa Claudiu Keseru a restabilit egalitatea cu doua goluri inscrise in minutele 76 si 90+1.

Vezi si: Grupa Romaniei in preliminariile pentru EURO 2020: Rezultate, clasament si program

Pentru nationala Romaniei urmeaza meciul din Malta, programat luni seara.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Helmuth Duckadam nationala Romania, #Romania egal Norvegia preliminarii , #stiri Nationala Romaniei