Presa din Olanda, despre victoria la scor din meciul cu Romania

Miercuri, 15 Noiembrie 2017, ora 09:05

Ziare.com va prezinta principalele comentarii aparute in presa din Olanda dupa victoria din meciul amical cu Romania, scor 3-0.

Iata ce au scris publicatiile olandeze:

Voetbal International: Echipa lui Cosmin Contra s-a limitat sa joace pe contraatac si a fost rudimentara. Costel Pantilimon a avut cateva interventii bune in poarta Romaniei, dar din minutul 47 fanii Olandei s-au putut bucura.

Voetbal Zone: Dick Advocaat paraseste nationala Olandei cu o victorie mare impotriva Romaniei, dupa un meci pe care l-am dominat si care in multe momente s-a jucat pe contre.

Mee Met Oranje: Olanda a avut un an de cosmar, dar l-am incheiat cumva intr-o nota pozitiva cu aceasta victorie in fata Romaniei. N-am jucat la cel mai inalt nivel, dar Romania a fost prea slaba pentru a profita de greselile din defensiva noastra.

AD.nl: Olanda a castigat convingator la Bucuresti, intr-un meci pe care l-am castigat pe merit, dupa ce l-am dominat de la inceput pana la final.

Echipa nationala a Romaniei a fost invinsa cu 3-0 in meciul amical cu Olanda, disputat pe National Arena.

Pentru selectionerul Cosmin Contra acesta a fost primul esec de la venirea pe banca tricolorilor.

Nationala Romaniei va face o pauza de durata si va mai disputa urmatorul meci amical in luna martie, cu un adversar ce nu a fost inca stabilit.