Reactia selectionerului Cosmin Contra dupa debutul ratat in Liga Natiunilor

Vineri, 07 Septembrie 2018, ora 23:52

Selectionerul Cosmin Contra a vorbit despre remiza inregistrata de nationala Romaniei, scor 0-0, cu Muntenegru, in primul meci din Liga Natiunilor.

"E urat sa joci fara spectatori, mai ales cand echipa are nevoie. Nu sunt multumit de ultimele 15 minute, cand am avut un om in plus. Ei s-au aparat in jumatatea proprie, trebuia sa atacam pozitional, insa am reusit foarte putine actiuni in prima repriza.

In a doua repriza am avut o posesie mai rapida, am avut ocazii, insa n-am fost inspirati in faza de atac. Am avut momente in care ne-am precipitat, mai erau 15 minute si jucam de parca era ultimul minut. E greu daca n-ai prospetime si limpezime pe faza de atac", a spus Contra la Pro TV.

Totodata, Contra a mentionat ca nu stie daca Pintilii si Chiriches vor evolua in meciul cu Serbia, urmand a fi supusi sambata unui control medical.

Echipa nationala a Romaniei a terminat la egalitate, scor 0-0, cu Muntenegru, in primul meci din Liga Natiunilor.

Meciul s-a disputat pe stadionul Ilie Oana, dar fara spectatori, din cauza unei decizii a UEFA.

In celalalt meci din grupa Romaniei, Serbia s-a impus cu 1-0 in Lituania.

De altfel, Serbia va fi urmatorul nostru adversar, luni de la ora 21:45, intr-o partida ce va avea loc la Belgrad si care va fi transmisa in direct de Ziare.com.