Romania a invins Franta la Campionatul European de Minifotbal

Marti, 23 August 2016, ora 08:33
2585 citiri

Nationala Romaniei de minifotbal a debutat cu o victotie la Campionatul European din Ungaria.

In primul meci de la turneul final, "tricolorii" au reusit sa treaca fara emotii de reprezentativa Frantei, scor 3-1.

Jucatorii din Hexagon au deschis scorul la trei minute dupa fluierul de start, prin Elie Dohin, insa Bogdan Andrei Chiper a restabilit destul de repede egalitatea.

In repriza a doua, Romania a inscris de doua ori prin Radu Burciu si a obtinut o victorie destul de clara.

Romania este campioana europeana en-titre si favorita la titlu si in acest an.

Campionatul European de Minifotbal se desfasoara in perioada 21 - 27 august in Ungaria.

Nationala noastra face parte din Grupa D, alaturi de Franta, Spania si Lituania.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
#Romania nationala minifotbal, #Romania Franta minifotbal, #Romania Campionat European minifotbal , #stiri Nationala Romaniei