Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Romania a invins Rusia si a terminat pe locul 15 la Mondiale

Marti, 27 Ianuarie 2009, ora 22:48
1419 citiri

Nationala masculina de handbal a Romaniei a terminat pe pozitia a 15-a editia 2009 a Campionatului Mondial, dupa victoria obtinuta in fata Rusiei, scor 42-38.

Baietii antrenati de Aihan Omer au inceput bine si in minutul 14 conduceau cu scorul de 7-5, diferenta marindu-se la 4 goluri la jumatatea reprizei. Rusii au revenit insa si au redus din handicap, scor 19-18 pentru Romania in minutul 24.

Pana la pauza romanii revin la conducerea jocului si conduc cu 25-21. In partea secunda diferenta de patru goluri s-a mentinut. in minutul 50 rusii se apropie din nou la un singur gol dar Rares Jurca marcheaza doua goluri importante si diferenta de 4 puncte se reface.

Scor final, Romania - Rusia 42-38 si reprezentativa noastra termina cu o victorie aventura la campionatul mondial din Croatia.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
#Romania Rusia, #victorie la handbal, #CM handbal 2009 , #stiri Nationala Romaniei