Romania bate tot la EURO 2015. Nationala noastra e in semifinale la minifotbal

Sambata, 26 Septembrie 2015, ora 15:01
3007 citiri

Nationala Romaniei de minifotbal s-a calificat in semifinalele EURO 2015, dupa o victorie categorica in fata Sloveniei, finalista de anul trecut.

4-1 a fost scorul final pentru baietii nostri, Stelian Slabu (14), Radu Burciu (27) si Sebastian Vasile (29), plus un autogol marcat de sloveni (minutul 24), fiind marcatori pentru Romania. Romania - Slovenia a fost reeditarea finalei de anul trecut la EURO.

Romania are 5 victorii din 5 meciuri la EURO, dupa cele 3 din grupe si jocul cu Israelul din optimi.

In careul de asi, nationala va intalni Cehia, care a trecut de Rusia cu 3-1 in sferturi. Meciul va avea loc sambata, de la ora 16,00 (ora Romaniei).

EURO 2015 are loc la Vrsar in Croatia, iar Romania a castigat pana acum toate cele cinci editii ale Campionatului European de minifotbal: 2010 - in Slovacia, 2011 - in Romania, 2012 - in Republica Moldova, 2013 - in Grecia si 2014 - in Muntenegru.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#romania calificare semifinale euro, #romania bate tot euro minifotbal, #romania meciuri bune minifotbal , #stiri Nationala Romaniei