Romania e in finala Campionatului European de minifotbal

Sambata, 18 August 2018, ora 16:36
5420 citiri

Echipa nationala a Romaniei la minifotbal s-a calificat sambata in marea finala de la EURO, dupa o partida dramatica in fata Kazahstanului, in semifinale, decisa la penaltiuri.

Baietii nostri au fost condusi de echipa din Caucaz cu 1-0, iar egalarea a venit prin Claudiu Vlad dupa o lovitura de cap. Romania a ratat si un penalti la ultima faza a primei reprize.

In ultimele minute, romanii au trecut in avantaj pe tabela, scor 2-1, insa in minutul 40, ultimul, Kazahstanul a reusit o egalare miraculoasa.

Romanii au castigat partida la penaltiuri si in finala de sambata de la ora 22.00 vor da piept cu Cehia, care a trecut in semifinala ei de Anglia cu 5-0.

In poarta echipei Romaniei a stat Florin Matache, fostul portar de Dinamo in celebra dubla cu Slovan Liberec, cand alb-rosii au intors de la 0-3 si au triumfat in Cehia la penaltiuri.

Romania e de 6 ori campioana europeana la minifotbal, ultima data in 2015.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Romania calificare in finala EURO minifotbal, #Romania victorie Kazahstan calificare finala, #Romania cronica semifinale EURO minifotbal , #stiri Nationala Romaniei