Romania, la un pas de calificarea la CM de handbal feminin. Prima victorie cu Serbia

Duminica, 07 Iunie 2015, ora 10:41
3668 citiri

Romania a invins Serbia in prima mansa a barajului de calificare la Campionatul Mondial de handbal feminin, scor 32-26 in Sala Sporturilor Ribnica din Kraljevo.

Elevele suedezului Thomas Ryde au controlat partida de la un capat la altul, conducand la pauza cu 17-13.

Cristina Neagu a fost cea mai buna marcatoare pentru Romania, cu 11 goluri in Serbia.

Singura veste proasta este accidentarea Paulei Ungureanu, venita dupa ce aceasta a aparat o aruncare de la 7 metri, in minutul 47.

Returul are loc pe 13 iunie, in Sala Polivalenta din Cluj.

Campionatul Mondial va avea loc in Danemarca, in perioada 5-20 decembrie.

Nicușor Dan: ”Într-o țară civilizată, Ştefan Dumitraşcu și domnii Greblă şi Hopincă ar trebui să fie azi în pușcărie”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a enumerat joi, 28 martie, câteva persoane despre care consideră că „într-o ţară civilizată ar trebui să fie azi în puşcărie. „Eu am precizat azi...
ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
#romania la un pas de mondiale, #romania victorie baraj serbia, #romania serbia baraj cm handbal , #stiri Nationala Romaniei