Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Imagini incredibile de la meciul nationalei Romaniei U21: Un "tricolor" a luat la bataie un adversar

Miercuri, 18 Noiembrie 2015, ora 09:02
4156 citiri

Meciul nationalei de tineret U21 a Romaniei a fost marcat de un incident violent, care l-a avut ca protagonist pe Laurentiu Branescu, portarul legitimat la Juventus Torino.

Acesta a sarit la bataie si chiar a luat la suturi un adversar, primind apoi cartonasul rosu.

In finalul primei reprize, Branescu si-a pierdut cumpatul dupa un duel cu galezul Thomas O'Sullivan, care l-ar fi faultat pe roman in careu.

Tanarul goalkeeper s-a dus glont spre adversarul sau si, chiar daca a fost tinut de doi coechipieri si de arbitrul de centru, i-a aplicat cateva lovituri de picior.

Dupa ce s-a calmat, Branescu a vazut direct cartonasul rosu, lansand Romania in inferioritate numerica.

"Tricolorii mici" au remizat cu Tara Galilor in preliminariile Campionatului European din 2017, scor 1-1.

Nedelcearu a marcat pentru echipa noastra in minutul 2, iar galezii au reusit egalarea prin Burns, dupa un sfert de ora de joc.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...