Reactia lui Ianis Hagi dupa victoria superba a Romaniei: Care a fost secretul succesului

Marti, 18 Iunie 2019, ora 21:59
9549 citiri

Ianis Hagi, unul dintre cei mai buni jucatori ai Romaniei in duelul contra Croatiei de la Campionatul European de tineret, marturiseste ca se astepta la o victorie.

Fiul "Regelui" spune ca nu credea ca vom marca de patru ori, insa se bucura pentru ca "tricolorii" mici au facut un joc excelent.

Hagi junior sustine ca secretul succesului a fost intensitatea in joc, Radoi transmitandu-le ca trebuie sa joace la acelasi nivel pe tot parcursul partidei.

"Ma asteptam, la forta atacului nostru... Nu stiam ca o sa marcam 4 goluri, dar stiam ca suntem buni pe contraatac. Avem jucatori de calitate in atac si ne descuracam bine in aparare, am avut cea mai buna defensiva in preliminarii. Ne bucuram ca am inceput cu dreptul Campionatul European.

90 de minute, asta ni s-a transmis de pe margine. In fotbalul mare nu poti sa joci o repriza sau 60 de minute, trebuie sa joci tot meciul! Ne bucuram ca am inceput bine. Am fost la mana noastra de la inceput, am avut un joc constant. Am stiut sa stam in teren si sa facem presiune, a fost un joc colectiv extraodinar", a declarat Ianis la TVR.

Nationala de tineret a Romaniei a debutat cu o victorie categorica la Campionatul European de tineret din Italia.

Jucatorii pregatiti de Mirel Radoi s-au impus cu un incredibil 4-1 in fata reprezentativei similare a Croatiei la capatul unui meci in care nu s-a pus problema invingatoarei.

Romania incepe astfel perfect turneul final al Campionatului European si asteapta increzatoare partida de vineri seara, cu Anglia.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Ianis Hagi nationala Romania gol, #Romania victorie Croatia, #Romania rezultate Euro 2019 , #tineret