Victorie mare pentru nationala de tineret a Romaniei

Vineri, 06 Octombrie 2017, ora 21:53
10678 citiri

Echipa nationala de tineret a Romaniei a obtinut o victorie uriasa vineri seara in preliminariile pentru Campionatul European din 2019.

Micii tricolori s-au impus cu 2-0 in deplasarea sustinuta la Lugano, cu reprezentativa similara a Elvetiei.

Mihai Dobre, de la Burry (liga a 3-a din Anglia), a deschis scorul in minutul 24, cu un sut din intoarcere din interiorul careului mare.

Golul doi i-a apartinut lui Alexandru Cicaldau (Viitorul), in minutul 87, cu un sut frumos de la marginea careului.

Selectionerul Daniel Isaila a inceput meciul cu urmatorul "11": I.Radu - Manea, Nedelcearu, Pascanu, A.Radu - Dulca, Cicaldau - Dobre, Hagi, Burlacu - Puscas.

Cu aceasta victorie, nationala under 21 a Romaniei si-a consolidat pozitia de lidera in clasamentul Grupei a 8-a, cu 10 puncte obtinute din patru meciuri.

Pe langa victoria din Elvetia, tineretul nostru a invins Lichtensteinul cu 2-0, Bosnia cu 3-1 si a remizat, pe teren propriu, cu Elvetia.

ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
Viitorul sumbru descris de Dan Barna (USR): "În 2025 vor fi din nou măriri de taxe pentru că nu mai au bani"
Dan Barna lansează un atac la actuala guvernare care protejează în opinia sa "sinecurile şi pensiile speciale" pe care PSD şi PNL le plătesc în continuare. Aceste cheltuieli vor duce la...