Imagini incredibile de la meciul nationalei Romaniei U21: Un "tricolor" a luat la bataie un adversar

Miercuri, 18 Noiembrie 2015, ora 09:02
4156 citiri

Meciul nationalei de tineret U21 a Romaniei a fost marcat de un incident violent, care l-a avut ca protagonist pe Laurentiu Branescu, portarul legitimat la Juventus Torino.

Acesta a sarit la bataie si chiar a luat la suturi un adversar, primind apoi cartonasul rosu.

In finalul primei reprize, Branescu si-a pierdut cumpatul dupa un duel cu galezul Thomas O'Sullivan, care l-ar fi faultat pe roman in careu.

Tanarul goalkeeper s-a dus glont spre adversarul sau si, chiar daca a fost tinut de doi coechipieri si de arbitrul de centru, i-a aplicat cateva lovituri de picior.

Dupa ce s-a calmat, Branescu a vazut direct cartonasul rosu, lansand Romania in inferioritate numerica.

"Tricolorii mici" au remizat cu Tara Galilor in preliminariile Campionatului European din 2017, scor 1-1.

Nedelcearu a marcat pentru echipa noastra in minutul 2, iar galezii au reusit egalarea prin Burns, dupa un sfert de ora de joc.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...